TL084IDR
Texas Instruments
RoHS Status:RoHS
Stock Type:Quality-guaranteed
CoreStaff Part Number:st67947756
Date Code:24+
Documents
Product Specifications
| Category | Integrated circuits/ICs Linear amps/operational amps/buffer amps |
| Manufacturer | Texas Instruments |
| Amplifier Type | J-FET |
| Voltage - Input Offset | 3 mV |
| Voltage - Supply Span (Max) | 30 V |
| Voltage - Supply Span (Min) | 10 V |
| Current - Input Bias | 30 pA |
| Current - Output / Channel | 10 mA |
| Current - Supply | 1.4 mA(x4Channel) |
| Gain Bandwidth Product | 3 MHz |
| Number of Circuits | 4 |
| Slew Rate | 13 V/μs |
| Operating Temperature Range | -40°C ~ +85°C |
| Applications | Catalogue |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Device Package | 14-SOIC |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.
In Stock: 13,673
MOQ:2,500
SPQ:1
| Quantity | Unit Price | |
|---|---|---|
| 2,500 - | $14.91 | |
| - | - | |
| - | - | |
| - | - | |
| - | - | |
| - | - | |
| - | - | |
| - | - | |




