TCA9534APWR
Texas Instruments
RoHS Status:RoHS
Stock Type:Quality-guaranteed
CoreStaff Part Number:st67946838
Date Code:22+
Images are for reference only.
Please see Product Specifications
for details.
Documents
Product Specifications
| Category | Integrated circuits/ICs I/O expanders |
| Manufacturer | Texas Instruments |
| Output Type | Push-Pull |
| Voltage - Supply | 1.65V ~ 5.5V |
| Interrupt Output | Yes |
| Clock Frequency | 400 kHz |
| Number of I/O | 8 |
| Interface | I2C |
| Product Overview | IC XPNDR 400KHZ I2C 16TSSOP |
| Operating Temperature Range | -40°C ~ 85°C |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Device Package | 16-TSSOP |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.
In Stock: 75,973
MOQ:2,000
SPQ:1
| Quantity | Unit Price | |
|---|---|---|
| 2,000 - | $32.301 | |
| - | - | |
| - | - | |
| - | - | |
| - | - | |
| - | - | |
| - | - | |
| - | - | |



