SN74LVC1T45DRLR
Texas Instruments
RoHS Status:RoHS
Stock Type:Quality-guaranteed
CoreStaff Part Number:st67943645
Date Code:22+
Documents
Product Specifications
| Category | Integrated circuits/ICs Level translators |
| Manufacturer | Texas Instruments |
| Channel Type | Bidirectional |
| Translator Type | Voltage level |
| Output Type | 3-state/Non-inverting |
| Voltage - VCCA | 1.65 V ~ 5.5 V |
| Voltage - VCCB | 1.65 V ~ 5.5 V |
| Channels per Circuit | 1 |
| Number of Circuits | 1 |
| Data Rate | 420Mbps |
| Operating Temperature Range | -40°C ~ +85°C(TA) |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Device Package | SOT-5X3 |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.
In Stock: 1,756
MOQ:1,756
SPQ:1
| Quantity | Unit Price | |
|---|---|---|
| 1,756 - 17,559 | $0.451 | |
| 17,560 - 87,799 | $0.449 | |
| 87,800 - 175,599 | $0.448 | |
| 175,600 - | $0.448 | |
| - | - | |
| - | - | |
| - | - | |
| - | - | |




