SN74LV373APWR
Texas Instruments
RoHS Status:RoHS
Stock Type:Quality-guaranteed
CoreStaff Part Number:st67943542
Date Code:25+
Images are for reference only.
Please see Product Specifications
for details.
Documents
Product Specifications
| Category | Integrated circuits/ICs Latches |
| Manufacturer | Texas Instruments |
| Series | 74LV |
| Output Type | 3-State |
| Logic Type | D-Type Transparent Latch |
| Voltage - Supply | 2 V ~ 5.5 V |
| Current - Output High, Low | 16 mA/16 mA |
| Delay Time - Propagation | 1ns |
| Circuit | 8:08 |
| Independent Circuits | 1 |
| Operating Temperature Range | -40°C ~ +85°C |
| Mounting Type | Through Hole |
| Device Package | 20-TSSOP |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.
In Stock: 1,988
MOQ:1,988
SPQ:1
| Quantity | Unit Price | |
|---|---|---|
| 1,988 - 19,879 | $0.407 | |
| 19,880 - 99,399 | $0.406 | |
| 99,400 - 198,799 | $0.405 | |
| 198,800 - | $0.404 | |
| - | - | |
| - | - | |
| - | - | |
| - | - | |



