SN74LV1T34DCKR
Texas Instruments
RoHS Status:RoHS
Stock Type:Quality-guaranteed
CoreStaff Part Number:st67943533
Date Code:25+
Images are for reference only.
Please see Product Specifications
for details.
Documents
Product Specifications
| Ambient Temperature Range High | 125 °C |
| Case/Package | SC |
| Contact Plating | Gold |
| Frequency | 50 MHz |
| Height | 1.1 mm |
| High Level Output Current | -8 mA |
| Lead Free | Lead Free |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 1 month ago) |
| Logic Function | Buffer, Inverting |
| Low Level Output Current | 8 mA |
| Manufacturer Lifecycle Status | ACTIVE (Last Updated: 1 month ago) |
| Max Junction Temperature (Tj) | 150 °C |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Max Supply Voltage | 5.5 V |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Min Supply Voltage | 1.6 V |
| Mount | Surface Mount |
| Nominal Supply Current | 1 µA |
| Number of Bits | 1 |
| Number of Bits per Element | 1 |
| Number of Channels | 1 |
| Number of Circuits | 1 |
| Number of Elements | 1 |
| Number of Input Lines | 1 |
| Number of Inputs | 1 |
| Number of Output Lines | 1 |
| Number of Outputs | 1 |
| Number of Pins | 5 |
| Operating Supply Current | 8 mA |
| Polarity | Non-Inverting |
| Propagation Delay | 3 ns |
| Quiescent Current | 1 µA |
| Radiation Hardening | No |
| REACH SVHC | No |
| Schedule B | 8542390000, 8542390000|8542390000|8542390000|8542390000|8542390000 |
| Thickness | 900 µm |
| Weight | 6.095147 mg |
| Width | 1.25 mm |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.
In Stock: 9,717
MOQ:3,000
SPQ:1
| Quantity | Unit Price | |
|---|---|---|
| 3,000 - 29,999 | $0.077 | |
| 30,000 - 149,999 | $0.077 | |
| 150,000 - 299,999 | $0.076 | |
| 300,000 - 1,499,999 | $0.076 | |
| 1,500,000 - | $0.076 | |
| - | - | |
| - | - | |
| - | - | |



