SN74AHC574PWR
Texas Instruments
RoHS Status:RoHS
Stock Type:Quality-guaranteed
CoreStaff Part Number:st67943234
Date Code:21+
Images are for reference only.
Please see Product Specifications
for details.
Documents
Product Specifications
| Category | Integrated circuits/ICs Flip-flops |
| Manufacturer | Texas Instruments |
| Series | 74AHC |
| Type | D-Type |
| Trigger Type | Positive Edge |
| Output Type | 3-State/Non-Inverting |
| Voltage - Supply | 2 V ~ 5.5 V |
| Current - Output High, Low | 8 mA/8 mA |
| Current - Quiescent (Iq) | 4μ A |
| Input Capacitance | 3 pF |
| Clock Frequency | 115 MHz |
| Max Propagation Delay @ V, Max CL | 10.6ns @ 5V/50pF |
| Number of Bits per Element | 8 |
| Number of Elements | 1 |
| Function | Standard |
| Operating Temperature Range | -40°C ~ +85°C(TA) |
| Mounting Type | Through Hole |
| Device Package | 20-TSSOP |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.
In Stock: 4,000
MOQ:4,000
SPQ:1
| Quantity | Unit Price | |
|---|---|---|
| 4,000 - | $12.425 | |
| - | - | |
| - | - | |
| - | - | |
| - | - | |
| - | - | |
| - | - | |
| - | - | |



