SLF7045T-151MR40-PF
TDK
RoHS Status:RoHS
Stock Type:Quality-guaranteed
CoreStaff Part Number:st67942831
Date Code:24+
Documents
Product Specifications
| Category | Inductors/Coils/Chokes Fixed inductors |
| Manufacturer | TDK |
| Series | SLF |
| Type | Drum Core, Wirewound |
| Current Rating (Amps) | 550mA |
| Current - Saturation (Isat) | 400mA |
| Inductance | 150 µH |
| Inductance Frequency - Test | 100kHz |
| DC Resistance (DCR) | 408mOhms(Max) |
| Shielding | Shielded |
| Tolerance | ±20% |
| Operating Temperature Range | -40°C ~ 105°C |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Size / Dimension | 0.276"L x 0.276"W(7.00mm x 7.00mm) |
| Height - Seated (Max) | 0.189" (4.80mm) |
| Material - Core | Ferrite |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.
In Stock: 15,000
MOQ:3,000
SPQ:1
| Quantity | Unit Price | |
|---|---|---|
| 3,000 - 29,999 | $0.173 | |
| 30,000 - 149,999 | $0.172 | |
| 150,000 - 299,999 | $0.172 | |
| 300,000 - 1,499,999 | $0.171 | |
| 1,500,000 - | $0.171 | |
| - | - | |
| - | - | |
| - | - | |




