SKRKAEE010
ALPS ALPINE
RoHS Status:RoHS
Stock Type:Quality-guaranteed
CoreStaff Part Number:st67942762
Date Code:13+
Images are for reference only.
Please see Product Specifications
for details.
Documents
Product Specifications
| Case/Package | SMD/SMT |
| Contact Plating | Silver |
| Contact Resistance | 100 mΩ |
| Current Rating | 50 mA |
| Depth | 2.9 mm |
| Electrical Life | 200 kcycles |
| Height | 2 mm |
| Lead Free | Lead Free |
| Max Current Rating | 50 mA |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Max Voltage Rating (DC) | 12 V |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Mount | Surface Mount |
| Operating Force | 1.57 N |
| Orientation | Straight |
| Radiation Hardening | No |
| Termination | Gull Wing |
| Throw Configuration | SPST |
| Voltage Rating (DC) | 12 V |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.
In Stock: 816
MOQ:816
SPQ:1
| Quantity | Unit Price | |
|---|---|---|
| 816 - 8,159 | $0.166 | |
| 8,160 - 40,799 | $0.165 | |
| 40,800 - 81,599 | $0.161 | |
| 81,600 - 407,999 | $0.16 | |
| 408,000 - 815,999 | $0.16 | |
| 816,000 - | $0.16 | |
| - | - | |
| - | - | |



