RPMS2381-H19E4A
ROHM
RoHS Status:PBF
Stock Type:Quality-guaranteed
CoreStaff Part Number:st67941076
Date Code:17+
Images are for reference only.
Please see Product Specifications
for details.
Documents
Product Specifications
| Case/Package | SMD/SMT |
| Height | 2.49 mm |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Max Supply Voltage | 5.5 V |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Min Output Voltage | 4.5 V |
| Min Supply Voltage | 4.5 V |
| Mount | Surface Mount |
| Nominal Supply Current | 950 µA |
| Number of Pins | 3 |
| Operating Supply Current | 950 µA |
| Orientation | Top View |
| Output Current | 2 mA |
| Radiation Hardening | No |
| REACH SVHC | No |
| Sensing Distance | 8 m |
| Termination | SMD/SMT |
| Viewing Angle | 32 ° |
| Width | 2.45 mm |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.
In Stock: 1,060
MOQ:100
SPQ:1
| Quantity | Unit Price | |
|---|---|---|
| 100 - 999 | $3.473 | |
| 1,000 - 4,999 | $3.445 | |
| 5,000 - 9,999 | $3.436 | |
| 10,000 - 49,999 | $3.429 | |
| 50,000 - 99,999 | $3.423 | |
| 100,000 - | $3.419 | |
| - | - | |
| - | - | |



