RMLV0816BGSB-4S2#AA0
RENESAS
RoHS Status:PBF
Stock Type:Quality-guaranteed
CoreStaff Part Number:st67940869
Date Code:22+
Images are for reference only.
Please see Product Specifications
for details.
Documents
Product Specifications
| Access Time | 45 ns |
| Ambient Temperature Range High | 85 °C |
| Case/Package | TSOP |
| China RoHS | Compliant |
| Export Control Classification Number (ECCN) Code | 3A991 |
| Height | 1.2 mm |
| Interface | Parallel |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 8 months ago) |
| Manufacturer Lifecycle Status | ACTIVE (Last Updated: 8 months ago) |
| Max Input Voltage | 3.6 V |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Max Supply Voltage | 3.6 V |
| Memory Size | 1 MB |
| Memory Type | SRAM |
| Min Input Voltage | 2.4 V |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Min Supply Voltage | 2.4 V |
| Mount | Surface Mount |
| Number of Pins | 44 |
| Width | 10 mm |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.
In Stock: 616
MOQ:100
SPQ:1
| Quantity | Unit Price | |
|---|---|---|
| 100 - 999 | $22.852 | |
| 1,000 - 4,999 | $22.824 | |
| 5,000 - | $22.797 | |
| - | - | |
| - | - | |
| - | - | |
| - | - | |
| - | - | |



