RJK0305DPB-02#J0
RENESAS
RoHS Status:PBF
Stock Type:Quality-guaranteed
CoreStaff Part Number:st67940811
Date Code:18+
Images are for reference only.
Please see Product Specifications
for details.
Documents
Product Specifications
| Category | Discrete semiconductors Discrete single |
| Manufacturer | RENESAS |
| FET Type | N-Channel |
| Drain to Source Voltage (Vdss) | 30V |
| Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On) | 4.5V, 10V |
| Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C | 30A(TA) |
| Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds | 1250 pF @ 10 V |
| Rds On (Max) @ Id, Vgs | 8mOhms @ 15A, 10V |
| Vgs(th) (Max) @ Id | 16 V |
| Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs | +16V, -12V |
| Vgs (Max) | +16V, -12V |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Device Package | LFPAK |
| Technology | Mosfet (Metal Oxide) |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.
In Stock: 2,460
MOQ:250
SPQ:1
| Quantity | Unit Price | |
|---|---|---|
| 250 - 2,499 | $4.909 | |
| 2,500 - 12,499 | $4.898 | |
| 12,500 - | $4.889 | |
| - | - | |
| - | - | |
| - | - | |
| - | - | |
| - | - | |



