RDC506002A
ALPS ALPINE
RoHS Status:RoHS
Stock Type:Quality-guaranteed
CoreStaff Part Number:st67940640
Date Code:22+
Images are for reference only.
Please see Product Specifications
for details.
Documents
Product Specifications
| Case/Package | SMD/SMT |
| Lead Free | Lead Free |
| Linearity | 2 % |
| Max Operating Temperature | 120 °C |
| Max Supply Voltage | 5 V |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Mount | Surface Mount |
| Number of Pins | 3 |
| Radiation Hardening | No |
| Resistance | 10 kΩ |
| Tolerance | 30 % |
| Voltage Rating (DC) | 5 V |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.
In Stock: 6,800
MOQ:1,000
SPQ:1
| Quantity | Unit Price | |
|---|---|---|
| 1,000 - 9,999 | $0.648 | |
| 10,000 - 49,999 | $0.643 | |
| 50,000 - | $0.642 | |
| - | - | |
| - | - | |
| - | - | |
| - | - | |
| - | - | |



