R7S721020VCFP#AA1
RENESAS
RoHS Status:PBF
Stock Type:Quality-guaranteed
CoreStaff Part Number:st67940377
Date Code:21+
Images are for reference only.
Please see Product Specifications
for details.
Documents
Product Specifications
| Case/Package | LFQFP |
| China RoHS | Compliant |
| Core Architecture | ARM |
| Export Control Classification Number (ECCN) Code | 3A991 |
| Frequency | 400 MHz |
| Height | 1.7 mm |
| Interface | CAN, Ethernet, I2C, LIN, SPI, UART, USB |
| Lead Free | Lead Free |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 8 months ago) |
| Manufacturer Lifecycle Status | ACTIVE (Last Updated: 8 months ago) |
| Max Frequency | 400 MHz |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Memory Type | ROMless |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Mount | Surface Mount |
| Number of I2C Channels | 4 |
| Number of I/Os | 78 |
| Number of Pins | 176 |
| Number of SPI Channels | 4 |
| Number of UART Channels | 7 |
| Oscillator Type | Internal |
| Peripherals | DMA, POR, PWM, WDT |
| RAM Size | 3 MB |
| Schedule B | 8542310000 |
| Width | 24 mm |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.
In Stock: 1,876
MOQ:100
SPQ:1
| Quantity | Unit Price | |
|---|---|---|
| 100 - | $75.998 | |
| - | - | |
| - | - | |
| - | - | |
| - | - | |
| - | - | |
| - | - | |
| - | - | |



