R7FS3A17C2A01CLJ#AC0
RENESAS
RoHS Status:PBF
Stock Type:Quality-guaranteed
CoreStaff Part Number:st67940357
Date Code:19+
Images are for reference only.
Please see Product Specifications
for details.
Documents
Product Specifications
| Category | Integrated circuits/ICs Micro controllers |
| Manufacturer | RENESAS |
| Series | Renesas Synergy™ S3 |
| Core Processor | ARM® Cortex®-M4 |
| Core Size | 32-bit Single Core |
| Speed | 48 MHz |
| RAM Size | 192K x 8 |
| Program Memory Type | Flash |
| Program Memory Size | 1MB(1M x 8) |
| EEPROM Size | 8K x 8 |
| Number of I/O | 84 |
| Data Converters | A/D 25x14b; D/A 1x12b |
| Peripherals | DMA, LCD, LVD, POR, PWM, WDT |
| Connectivity | CANbus, EBI/EMI, I2C, MMC/SD, QSPI, SCI, SSIE, SPI, UART/USART, USB |
| Oscillator Type | Internal |
| Voltage - Supply (Vcc/Vdd) | 1.6V ~ 5.5V |
| Operating Temperature Range | -40°C ~ 85°C(TA) |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Device Package | 100-TFLGA(7x7) |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.
In Stock: 846
MOQ:100
SPQ:1
| Quantity | Unit Price | |
|---|---|---|
| 100 - 999 | $25.73 | |
| 1,000 - 4,999 | $25.702 | |
| 5,000 - | $25.675 | |
| - | - | |
| - | - | |
| - | - | |
| - | - | |
| - | - | |



