R7FA4M2AB3CFP#AA0
RENESAS
RoHS Status:PBF
Stock Type:Quality-guaranteed
CoreStaff Part Number:st67940327
Date Code:22+
Images are for reference only.
Please see Product Specifications
for details.
Documents
Product Specifications
| Case/Package | LFQFP |
| China RoHS | Compliant |
| Core Architecture | ARM Cortex-M33 |
| Data Bus Width | 32 b |
| Export Control Classification Number (ECCN) Code | 5A002 |
| Part Family | RA |
| Flash Memory Size | 8 kB, 256 kB |
| Frequency | 100 MHz |
| Height | 1.7 mm |
| Interface | CAN, I2C, QSPI, SCI, SPI, USBFS |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 2 weeks ago) |
| Manufacturer Lifecycle Status | ACTIVE (Last Updated: 2 weeks ago) |
| Max Frequency | 100 MHz |
| Max Input Voltage | 3.6 V |
| Min Input Voltage | 2.7 V |
| Mount | Surface Mount |
| Number of Pins | 100 |
| Part Group | RA4M2 |
| Pitch | 500 µm |
| RAM Size | 128 kB |
| Part Series | RA4 |
| Width | 14 mm |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.
In Stock: 720
MOQ:100
SPQ:1
| Quantity | Unit Price | |
|---|---|---|
| 100 - 999 | $18.401 | |
| 1,000 - 4,999 | $18.373 | |
| 5,000 - | $18.351 | |
| - | - | |
| - | - | |
| - | - | |
| - | - | |
| - | - | |



