R7FA2A1AB3CFM#AA0
RENESAS
RoHS Status:PBF
Stock Type:Quality-guaranteed
CoreStaff Part Number:st67940296
Date Code:22+
Images are for reference only.
Please see Product Specifications
for details.
Documents
Product Specifications
| Ambient Temperature Range High | 105 °C |
| Case/Package | LFQFP |
| China RoHS | Compliant |
| Core Architecture | ARM Cortex-M23 |
| Data Bus Width | 32 b |
| Export Control Classification Number (ECCN) Code | 5A002 |
| Part Family | RA |
| Flash Memory Size | 8 kB, 256 kB |
| Frequency | 48 MHz |
| Height | 1.7 mm |
| Interface | CAN |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 5 days ago) |
| Manufacturer Lifecycle Status | ACTIVE (Last Updated: 5 days ago) |
| Max Frequency | 48 MHz |
| Max Input Voltage | 5.5 V |
| Max Junction Temperature (Tj) | 125 °C |
| Max Operating Temperature | 105 °C |
| Max Supply Voltage | 5.5 V |
| Memory Size | 256 kB |
| Memory Type | FLASH |
| Min Input Voltage | 1.6 V |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Min Supply Voltage | 1.6 V |
| Mount | Surface Mount |
| Number of Pins | 64 |
| Part Group | RA2A1 |
| Pitch | 500 µm |
| RAM Size | 32 kB |
| Part Series | RA2 |
| Width | 10 mm |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.
In Stock: 2,013
MOQ:250
SPQ:1
| Quantity | Unit Price | |
|---|---|---|
| 250 - 2,499 | $9.008 | |
| 2,500 - 12,499 | $8.997 | |
| 12,500 - | $8.988 | |
| - | - | |
| - | - | |
| - | - | |
| - | - | |
| - | - | |



