R5F5630EDDFP#V0
RENESAS
RoHS Status:PBF
Stock Type:Quality-guaranteed
CoreStaff Part Number:st67940152
Date Code:22+
Documents
Product Specifications
| Category | Integrated circuits/ICs Micro controllers |
| Manufacturer | RENESAS |
| Series | RX600 |
| Core Processor | RX |
| Core Size | 32-bit Single Core |
| Speed | 100 MHz |
| RAM Size | 128K x 8 |
| Program Memory Type | Flash |
| Program Memory Size | 2MB(2M x 8) |
| EEPROM Size | 32K x 8 |
| Number of I/O | 78 |
| Data Converters | A/D 8x10b, 14x12b; D/A 1x10b |
| Peripherals | DMA, LVD, POR, PWM, WDT |
| Connectivity | CANbus, EBI/EMI, I2C, LINbus, SCI, SPI, USB |
| Oscillator Type | Internal |
| Voltage - Supply (Vcc/Vdd) | 2.7V ~ 3.6V |
| Operating Temperature Range | -40°C ~ 85°C(TA) |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Device Package | 100-LFQFP(14x14) |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.
In Stock: 547
MOQ:100
SPQ:1
| Quantity | Unit Price | |
|---|---|---|
| 100 - | $73.679 | |
| - | - | |
| - | - | |
| - | - | |
| - | - | |
| - | - | |
| - | - | |
| - | - | |




