R5F52206BDFP#30
RENESAS
RoHS Status:PBF
Stock Type:Quality-guaranteed
CoreStaff Part Number:st67940068
Date Code:19+
Documents
Product Specifications
| Category | Integrated circuits/ICs Micro controllers |
| Manufacturer | RENESAS |
| Series | RX200 |
| Core Processor | RX |
| Core Size | 32-bit Single Core |
| Speed | 32 MHz |
| RAM Size | 16K x 8 |
| Program Memory Type | Flash |
| Program Memory Size | 256KB(256K x 8) |
| EEPROM Size | 8K x 8 |
| Number of I/O | 84 |
| Data Converters | A/D 16x12b |
| Peripherals | DMA, LVD, POR, PWM, WDT |
| Connectivity | I2C, IrDA, SCI, SPI |
| Oscillator Type | Internal |
| Voltage - Supply (Vcc/Vdd) | 1.62V ~ 5.5V |
| Operating Temperature Range | -40°C ~ 85°C(TA) |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Device Package | 100-LFQFP(14x14) |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.
In Stock: 700
MOQ:50
SPQ:1
| Quantity | Unit Price | |
|---|---|---|
| 50 - | $328.312 | |
| - | - | |
| - | - | |
| - | - | |
| - | - | |
| - | - | |
| - | - | |
| - | - | |




