HMC596LP4ETR
ANALOG DEVICES
RoHS Status:RoHS
Stock Type:Quality-guaranteed
CoreStaff Part Number:st67922856
Date Code:16+
Images are for reference only.
Please see Product Specifications
for details.
Documents
Product Specifications
| Category | RF -discretes/ICs/modules RF switches |
| Manufacturer | ANALOG DEVICES |
| RF Type | Cellular |
| Impedance | 50Ohms |
| Voltage - Supply | 5 V |
| Test Frequency | 3 GHz |
| Frequency Range | 200MHz ~ 3GHz |
| Circuit | 4x2 Matrix |
| IIP3 | 27dBm |
| P1dB | 22dBm |
| Insertion Loss | 7.5dB |
| Isolation | 40dB |
| Operating Temperature Range | -40°C ~ 85°C |
| Mounting Type | Surface Mount, Wettable Flank |
| Device Package | 24-QFN(4x4) |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.
In Stock: 1,298
MOQ:100
SPQ:1
| Quantity | Unit Price | |
|---|---|---|
| 100 - 999 | $21.324 | |
| 1,000 - 4,999 | $21.296 | |
| 5,000 - | $21.274 | |
| - | - | |
| - | - | |
| - | - | |
| - | - | |
| - | - | |



