GRM188F11H104ZA01D
MURATA
RoHS Status:RoHS
Stock Type:Quality-guaranteed
CoreStaff Part Number:st67921806
Date Code:16+
Images are for reference only.
Please see Product Specifications
for details.
Documents
Product Specifications
| Capacitance | 100 nF |
| Case/Package | 0603 |
| Case Code (Imperial) | 0603 |
| Case Code (Metric) | 1608 |
| Depth | 800 µm |
| Lead Free | Lead Free |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -25 °C |
| Packaging | Tape and Reel |
| Termination | SMD/SMT |
| Thickness | 800 µm |
| Tolerance | 80 % |
| Voltage Rating | 50 V |
| Voltage Rating (DC) | 50 V |
| Width | 800 µm |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.
In Stock: 350
MOQ:350
SPQ:1
| Quantity | Unit Price | |
|---|---|---|
| 350 - 3,499 | $0.223 | |
| 3,500 - 17,499 | $0.218 | |
| 17,500 - 34,999 | $0.213 | |
| 35,000 - 174,999 | $0.209 | |
| 175,000 - 349,999 | $0.208 | |
| 350,000 - 699,999 | $0.208 | |
| 700,000 - 1,399,999 | $0.208 | |
| 1,400,000 - | $0.207 | |



