GRM155R71H104KE14D
MURATA
RoHS Status:RoHS
Stock Type:Quality-guaranteed
CoreStaff Part Number:st67921775
Date Code:23+
Documents
Product Specifications
| Category | Condensers Ceramic Multilayer condensers/capacitors |
| Manufacturer | MURATA |
| Series | GRM |
| Capacitance | 0.1 μF |
| Voltage - Rated | 50 V |
| Tolerance | ±10% |
| Temperature Coefficient | X7R |
| Operating Temperature Range | -55°C ~ 125°C |
| Applications | General Purpose |
| Mounting Type | Surface Mount, MLCC |
| Size / Dimension | 0.039"L x 0.020"W(1.00mm x 0.50mm) |
| Thickness (Max) | 0.022" (0.55mm) |
| Package / Case | 0402 (1005 Metric) |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.
In Stock: 8,202
MOQ:8,202
SPQ:1
| Quantity | Unit Price | |
|---|---|---|
| 8,202 - 82,019 | $0.027 | |
| 82,020 - 410,099 | $0.027 | |
| 410,100 - 820,199 | $0.026 | |
| 820,200 - 4,100,999 | $0.026 | |
| 4,101,000 - 8,201,999 | $0.026 | |
| 8,202,000 - | $0.026 | |
| - | - | |
| - | - | |




