GRM155R61E105KA12D
MURATA
RoHS Status:RoHS
Stock Type:Quality-guaranteed
CoreStaff Part Number:st67921770
Date Code:20+
Documents
Product Specifications
| Category | Condensers Ceramic Multilayer condensers/capacitors |
| Manufacturer | MURATA |
| Series | GRM |
| Capacitance | 1 μF |
| Voltage - Rated | 25 V |
| Tolerance | ±10% |
| Temperature Coefficient | X5R |
| Operating Temperature Range | -55°C ~ 85°C |
| Applications | General Purpose |
| Mounting Type | Surface Mount, MLCC |
| Size / Dimension | 0.039"L x 0.020"W(1.00mm x 0.50mm) |
| Thickness (Max) | 0.022" (0.55mm) |
| Package / Case | 0402 (1005 Metric) |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.
In Stock: 8,700
MOQ:8,700
SPQ:1
| Quantity | Unit Price | |
|---|---|---|
| 8,700 - 86,999 | $0.022 | |
| 87,000 - 434,999 | $0.022 | |
| 435,000 - 869,999 | $0.022 | |
| 870,000 - 4,349,999 | $0.022 | |
| 4,350,000 - | $0.022 | |
| - | - | |
| - | - | |
| - | - | |




