GRM033Z71A104KE14D
MURATA
RoHS Status:RoHS
Stock Type:Quality-guaranteed
CoreStaff Part Number:st67921760
Date Code:18+
Images are for reference only.
Please see Product Specifications
for details.
Documents
Product Specifications
| Category | Condensers Ceramic Multilayer condensers/capacitors |
| Manufacturer | MURATA |
| Series | GRM |
| Capacitance | 0.1 μF |
| Voltage - Rated | 10 V |
| Tolerance | ±10% |
| Temperature Coefficient | X7R |
| Operating Temperature Range | -55°C ~ 125°C |
| Applications | General Purpose |
| Mounting Type | Surface Mount, MLCC |
| Size / Dimension | 0.024"L x 0.012"W(0.60mm x 0.30mm) |
| Thickness (Max) | 0.013" (0.33mm) |
| Package / Case | 0201 (0603 Metric) |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.
In Stock: 850
MOQ:850
SPQ:1
| Quantity | Unit Price | |
|---|---|---|
| 850 - 8,499 | $0.069 | |
| 8,500 - 42,499 | $0.068 | |
| 42,500 - 84,999 | $0.063 | |
| 85,000 - 424,999 | $0.063 | |
| 425,000 - 849,999 | $0.063 | |
| 850,000 - 1,699,999 | $0.063 | |
| 1,700,000 - 3,399,999 | $0.062 | |
| 3,400,000 - | $0.062 | |



