GRM033C80J223KE01D
MURATA
RoHS Status:RoHS
Stock Type:Quality-guaranteed
CoreStaff Part Number:st67921751
Date Code:22+
Images are for reference only.
Please see Product Specifications
for details.
Documents
Product Specifications
| Category | Condensers Ceramic Multilayer condensers/capacitors |
| Manufacturer | MURATA |
| Series | GRM |
| Capacitance | 0.022 μF |
| Voltage - Rated | 6.3 V |
| Tolerance | ±10% |
| Temperature Coefficient | X6S |
| Operating Temperature Range | -55°C ~ 105°C |
| Applications | General Purpose |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Size / Dimension | 0.024"L x 0.012"W(0.60mm x 0.30mm) |
| Thickness (Max) | 0.013" (0.33mm) |
| Package / Case | 0201 (0603 Metric) |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.
In Stock: 14,000
MOQ:10,000
SPQ:1
| Quantity | Unit Price | |
|---|---|---|
| 10,000 - 99,999 | $0.043 | |
| 100,000 - 499,999 | $0.042 | |
| 500,000 - 999,999 | $0.042 | |
| 1,000,000 - | $0.042 | |
| - | - | |
| - | - | |
| - | - | |
| - | - | |



