DRV5032FADMRR
Texas Instruments
RoHS Status:RoHS
Stock Type:Quality-guaranteed
CoreStaff Part Number:st67919838
Date Code:24+
Images are for reference only.
Please see Product Specifications
for details.
Documents
Product Specifications
| Category | Sensors/Sensor ICs/Sensor modules Magnetic sensors |
| Manufacturer | Texas Instruments |
| Type | ホールIC スイッチ |
| Function | 全極性スイッチ |
| Pole detection | 南極 |
| Output Type | プッシュプル |
| Technology | ホール効果 |
| Operating magnetic field | ±4.8mTトリップ、±0.5mTリリース |
| Voltage - Supply | 1.65V~5.5V |
| Current - Supply (Max) | 3.5µA |
| Current - Output (Max) | 5mA |
| Operating Temperature Range | -40°C~85°C |
| Applications | 汎用 |
| Mounting Type | 面実装 |
| Device Package | 4-X2SON(1.1x1.4) |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.
In Stock: 953
MOQ:953
SPQ:1
| Quantity | Unit Price | |
|---|---|---|
| 953 - 9,529 | $0.30 | |
| 9,530 - 47,649 | $0.295 | |
| 47,650 - 95,299 | $0.295 | |
| 95,300 - | $0.294 | |
| - | - | |
| - | - | |
| - | - | |
| - | - | |



