DE2E3KY222MA3BM02F
MURATA
RoHS Status:RoHS
Stock Type:Quality-guaranteed
CoreStaff Part Number:st67919377
Date Code:22+
Images are for reference only.
Please see Product Specifications
for details.
Documents
Product Specifications
| Category | Condensers Ceramic Multilayer condensers/capacitors |
| Manufacturer | MURATA |
| Series | KY |
| Capacitance | 2200 pF |
| Voltage - Rated | 250VAC |
| Lead Style | Straight |
| Lead Spacing | 0.295" (7.50mm) |
| Ratings | X1, Y2 |
| Tolerance | ±20% |
| Temperature Coefficient | E |
| Operating Temperature Range | -40°C ~ 125°C |
| Mounting Type | Through Hole |
| Size / Dimension | 0.315"Dia(8.00mm) |
| Height - Seated (Max) | 0.433" (11.00mm) |
| Package / Case | Radial, Disc |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.
In Stock: 687
MOQ:687
SPQ:1
| Quantity | Unit Price | |
|---|---|---|
| 687 - 6,869 | $0.34 | |
| 6,870 - 34,349 | $0.338 | |
| 34,350 - 68,699 | $0.333 | |
| 68,700 - 343,499 | $0.332 | |
| 343,500 - | $0.332 | |
| - | - | |
| - | - | |
| - | - | |



