DE2E3KH472MN3A
MURATA
RoHS Status:RoHS
Stock Type:Quality-guaranteed
CoreStaff Part Number:st67919374
Date Code:23+
Images are for reference only.
Please see Product Specifications
for details.
Documents
Product Specifications
| Category | Condensers Ceramic Multilayer condensers/capacitors |
| Manufacturer | MURATA |
| Series | KH |
| Capacitance | 4700 pF |
| Voltage - Rated | 250VAC |
| Lead Style | Leaded |
| Lead Spacing | 0.295" (7.50mm) |
| Ratings | X1, Y2 |
| Tolerance | ±20% |
| Temperature Coefficient | E |
| Operating Temperature Range | -25°C ~ 85°C |
| Mounting Type | Through Hole |
| Size / Dimension | 0.512"Dia(13.00mm) |
| Height - Seated (Max) | 0.630" (16.00mm) |
| Package / Case | Radial, Disc |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.
In Stock: 93
MOQ:93
SPQ:1
| Quantity | Unit Price | |
|---|---|---|
| 93 - 929 | $0.21 | |
| 930 - 4,649 | $0.205 | |
| 4,650 - 9,299 | $0.168 | |
| 9,300 - 46,499 | $0.161 | |
| 46,500 - 92,999 | $0.155 | |
| 93,000 - 185,999 | $0.155 | |
| 186,000 - 371,999 | $0.151 | |
| 372,000 - | $0.15 | |



