CC1R5-1212DF-E
TDK-LAMBDA
RoHS Status:RoHS
Stock Type:Quality-guaranteed
CoreStaff Part Number:st67917353
Date Code:23+
Documents
Product Specifications
| Category | Board Mounted Power Supply DC DC Converters |
| Manufacturer | TDK-LAMBDA |
| Series | CC-E (1.5W) |
| Type | Isolated Module |
| Voltage - Input (Max) | 18V |
| Voltage - Input (Min) | 9V |
| Voltage - Output 1 | 12 ~ 15V |
| Voltage - Output 2 | -12 ~ -15V |
| Current - Output (Max) | 60mA, 60mA |
| Number of Outputs | 2 |
| Control Features | Enable, Active Low |
| Operating Temperature Range | -40°C ~ 85°C |
| Applications | ITE (Commercial) |
| Mounting Type | Through Hole |
| Size / Dimension | 0.65"L x 0.65"W x 0.34"H(16.5mm x 16.6mm x 8.5mm) |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.
In Stock: 365
MOQ:100
SPQ:1
| Quantity | Unit Price | |
|---|---|---|
| 100 - 999 | $51.378 | |
| 1,000 - | $51.323 | |
| - | - | |
| - | - | |
| - | - | |
| - | - | |
| - | - | |
| - | - | |




