BU9728AKV-E2
ROHM
RoHS Status:PBF
Stock Type:Quality-guaranteed
CoreStaff Part Number:st67917020
Date Code:20+
Images are for reference only.
Please see Product Specifications
for details.
Documents
Product Specifications
| Case/Package | LQFP |
| Contact Plating | Copper, Tin |
| Display Type | LCD |
| Height | 1.4 mm |
| Interface | Serial |
| Lead Free | Lead Free |
| Max Frequency | 36 kHz |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Max Power Dissipation | 400 mW |
| Max Supply Current | 250 µA |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Mount | Surface Mount |
| Number of Pins | 48 |
| Number of Segments | 128 |
| Operating Supply Current | 40 µA |
| Operating Supply Voltage | 5.5 V |
| Output Current | 250 mA |
| Packaging | Bulk |
| Radiation Hardening | No |
| Width | 7 mm |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.
In Stock: 1,014
MOQ:500
SPQ:1
| Quantity | Unit Price | |
|---|---|---|
| 500 - 4,999 | $2.579 | |
| 5,000 - | $2.569 | |
| - | - | |
| - | - | |
| - | - | |
| - | - | |
| - | - | |
| - | - | |



