BTS4175SGA
INFINEON
RoHS Status:RoHS
Stock Type:Quality-guaranteed
CoreStaff Part Number:st67916927
Date Code:22+
Documents
Product Specifications
| Category | Integrated circuits/ICs Power distribution switches |
| Manufacturer | INFINEON |
| Series | Classic PROFET |
| Switch Type | High-Side |
| Number of outputs (ratio Input: Output) | 1 |
| Rds On (Typ) | 175 mOhms@Tj=25°C |
| Built in Switch | 有り |
| Current Limit | 6.5 A |
| Operating voltage | 6 ~ 52 V |
| Operating Temperature Range | -40°C ~ +150°C |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package | PG-DSO-8 |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.
In Stock: 30,000
MOQ:1,000
SPQ:1
| Quantity | Unit Price | |
|---|---|---|
| 1,000 - 9,999 | $3.216 | |
| 10,000 - | $3.211 | |
| - | - | |
| - | - | |
| - | - | |
| - | - | |
| - | - | |
| - | - | |




