BFP410H6327
INFINEON
RoHS Status:RoHS
Stock Type:Quality-guaranteed
CoreStaff Part Number:st67916231
Date Code:21+
Images are for reference only.
Please see Product Specifications
for details.
Documents
Product Specifications
| Case/Package | SOT |
| Collector Base Voltage (VCBO) | 13 V |
| Collector Emitter Breakdown Voltage | 5 V |
| Collector Emitter Voltage (VCEO) | 4.5 V |
| Contact Plating | Tin |
| Gain | 21.5 dB |
| Halogen Free | Halogen Free |
| Lead Free | Lead Free |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 5 years ago) |
| Max Collector Current | 40 mA |
| Max Operating Temperature | 150 °C |
| Max Power Dissipation | 150 mW |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Mount | Surface Mount |
| Noise Figure | 1.2 dB |
| Number of Pins | 4 |
| Package Quantity | 3000 |
| Packaging | Tape & Reel |
| Polarity | NPN |
| Power Gain | 21.5 dB |
| Transition Frequency | 25 GHz |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.
In Stock: 18,000
MOQ:3,000
SPQ:1
| Quantity | Unit Price | |
|---|---|---|
| 3,000 - 29,999 | $0.387 | |
| 30,000 - 149,999 | $0.387 | |
| 150,000 - 299,999 | $0.386 | |
| 300,000 - | $0.386 | |
| - | - | |
| - | - | |
| - | - | |
| - | - | |



