BD82023FVJ-E2
ROHM
RoHS Status:PBF
Stock Type:Quality-guaranteed
CoreStaff Part Number:st67916180
Date Code:19+
Documents
Product Specifications
| Case/Package | TSSOP |
| Fault Protection | Over Temperature, Reverse Current |
| Interface | On/Off |
| Lead Free | Lead Free |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 4 years ago) |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Max Output Current | 2 A |
| Max Power Dissipation | 587.5 mW |
| Max Supply Voltage | 5.5 V |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Min Supply Voltage | 2.8 V |
| Mount | Surface Mount |
| Number of Outputs | 1 |
| Output Configuration | High Side |
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Radiation Hardening | No |
| Resistance | 90 mΩ |
| Turn-Off Delay Time | 40 µs |
| Turn-On Delay Time | 20 ms |
| Weight | 157.991892 mg |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.
In Stock: 815
MOQ:815
SPQ:1
| Quantity | Unit Price | |
|---|---|---|
| 815 - 8,149 | $1.021 | |
| 8,150 - 40,749 | $1.02 | |
| 40,750 - 81,499 | $1.016 | |
| 81,500 - | $1.015 | |
| - | - | |
| - | - | |
| - | - | |
| - | - | |




