ADV7125JSTZ330
ANALOG DEVICES
RoHS Status:RoHS
Stock Type:Quality-guaranteed
CoreStaff Part Number:st67914519
Date Code:20+
Images are for reference only.
Please see Product Specifications
for details.
Documents
Product Specifications
| Category | Integrated circuits/ICs DA converters DAC |
| Manufacturer | ANALOG DEVICES |
| Reference Type | External/Internal |
| Output Type | Current - Unbuffered |
| Voltage - Supply, Analog | 3V ~ 3.6V/5V |
| Voltage - Supply, Digital | 3V ~ 3.6V/5V |
| Differential Output | Yes |
| Number of D/A Converters | 3 |
| INL/DNL (LSB) | ±0.5/±0.25 |
| Architecture | Current Source |
| Data Interface | Parallel |
| Number of Bits | 8 |
| Operating Temperature Range | 0°C ~ 70°C |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Device Package | 48-LQFP(7x7) |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.
In Stock: 5,809
MOQ:100
SPQ:1
| Quantity | Unit Price | |
|---|---|---|
| 100 - 999 | $13.533 | |
| 1,000 - 4,999 | $13.505 | |
| 5,000 - | $13.483 | |
| - | - | |
| - | - | |
| - | - | |
| - | - | |
| - | - | |



