ADUM5028-5BRIZ
ANALOG DEVICES
RoHS Status:RoHS
Stock Type:Quality-guaranteed
CoreStaff Part Number:st67914424
Date Code:21+
Images are for reference only.
Please see Product Specifications
for details.
Documents
Product Specifications
| Height | 2.65 mm |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 2 years ago) |
| Manufacturer Lifecycle Status | PRODUCTION (Last Updated: 2 years ago) |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Max Supply Voltage | 5.5 V |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Min Supply Voltage | 4.5 V |
| Nominal Supply Current | 190 mA |
| Number of Outputs | 1 |
| Number of Pins | 8 |
| Schedule B | 8542390000, 8543709655|8543709655|8543709655|8543709655|8543709655 |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.
In Stock: 8,713
MOQ:100
SPQ:1
| Quantity | Unit Price | |
|---|---|---|
| 100 - 999 | $26.81 | |
| 1,000 - 4,999 | $26.782 | |
| 5,000 - | $26.755 | |
| - | - | |
| - | - | |
| - | - | |
| - | - | |
| - | - | |



