ADUM2211TRIZ-RL
ANALOG DEVICES
RoHS Status:RoHS
Stock Type:Quality-guaranteed
CoreStaff Part Number:st67914212
Date Code:18+
Images are for reference only.
Please see Product Specifications
for details.
Documents
Product Specifications
| Category | Isolators -Photo couplers Digital isolators |
| Manufacturer | ANALOG DEVICES |
| Series | iCouplerR |
| Type | General Purpose |
| Channel Type | Unidirectional |
| Voltage - Supply | 3 V ~ 5.5 V |
| Voltage - Isolation | 5000Vrms |
| Inputs - Side 1/Side 2 | 1/1 |
| Insulated power | No |
| Rise / Fall Time (Typ) | 2.5ns/2.5ns |
| Common Mode Transient Immunity (Min) | 25kV/μs |
| Number of Channels | 2 |
| Data Rate | 10Mbps |
| Propagation Delay tpLH / tpHL (Max) | 50ns/50ns |
| Pulse Width Distortion (Max) | 3ns |
| Technology | Magnetic Coupling |
| Operating Temperature Range | -40°C ~ +125°C |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Device Package | 16-SOIC(0.295"/7.50mmW) |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.
In Stock: 1,895
MOQ:100
SPQ:1
| Quantity | Unit Price | |
|---|---|---|
| 100 - 999 | $14.169 | |
| 1,000 - 4,999 | $14.141 | |
| 5,000 - | $14.119 | |
| - | - | |
| - | - | |
| - | - | |
| - | - | |
| - | - | |



