ADM1276-3ACPZ
ANALOG DEVICES
RoHS Status:RoHS
Stock Type:Quality-guaranteed
CoreStaff Part Number:st67912979
Date Code:22+
Images are for reference only.
Please see Product Specifications
for details.
Documents
Product Specifications
| Case/Package | LFCSP EP |
| Depth | 5 mm |
| Features | PMBus |
| Height | 730 µm |
| Lead Free | Contains Lead |
| Lifecycle Status | EOL (Last Updated: 8 months ago) |
| Manufacturer Lifecycle Status | LAST TIME BUY (Last Updated: 8 months ago) |
| Max Input Voltage | 20 V |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Max Supply Voltage | 20 V |
| Min Input Voltage | 2.95 V |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Min Supply Voltage | 2.95 V |
| Mount | Surface Mount |
| Number of Channels | 1 |
| Number of Pins | 20 |
| Operating Supply Current | 5 mA |
| Output Voltage | 20 V |
| Radiation Hardening | No |
| REACH SVHC | No |
| Schedule B | 8542390000, 8542390000|8542390000|8542390000|8542390000|8542390000 |
| Width | 5.1 mm |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.
In Stock: 3,000
MOQ:100
SPQ:1
| Quantity | Unit Price | |
|---|---|---|
| 100 - | $61.631 | |
| - | - | |
| - | - | |
| - | - | |
| - | - | |
| - | - | |
| - | - | |
| - | - | |



