ADIS16209CCCZ
ANALOG DEVICES
RoHS Status:RoHS
Stock Type:Quality-guaranteed
CoreStaff Part Number:st67912848
Date Code:18+
Images are for reference only.
Please see Product Specifications
for details.
Documents
Product Specifications
| Category | Sensors/Sensor ICs/Sensor modules Tilt sensors |
| Manufacturer | ANALOG DEVICES |
| Series | iMEMSR, iSensorR |
| Output Type | Digital |
| Voltage Rating | 3 V ~ 3.6 V |
| Bandwidth | 50Hz |
| Interface | SPI |
| Sensitivity | 0.025°/LSB |
| Measuring Range | ±180° |
| Axis | X or Y |
| Operating Temperature Range | -40°C ~ 125°C(TA) |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.
In Stock: 176
MOQ:100
SPQ:1
| Quantity | Unit Price | |
|---|---|---|
| 100 - | $354.521 | |
| - | - | |
| - | - | |
| - | - | |
| - | - | |
| - | - | |
| - | - | |
| - | - | |



