ADG1208YRUZ-REEL7
ANALOG DEVICES
RoHS Status:RoHS
Stock Type:Quality-guaranteed
CoreStaff Part Number:st67912474
Date Code:24+
Images are for reference only.
Please see Product Specifications
for details.
Product Specifications
| Category | Integrated circuits/ICs Analog switches/Multiplexers/Demultiplexers |
| Manufacturer | ANALOG DEVICES |
| Voltage - Supply, Single (V+) | 5V ~ 16.5V |
| Voltage - Supply, Dual (V±) | ±5V ~ 16.5V |
| Current - Leakage (IS(off)) (Max) | 100pA |
| Channel Capacitance (CS(off), CD(off)) | 1.5pF/7pF |
| On-State Resistance (Max) | 200Ohms |
| -3db Bandwidth | 550MHz |
| Switch Time (Ton, Toff) (Max) | 95ns/100ns |
| Switch Circuit | 1 x 8 : 1 |
| Multiplexer/Demultiplexer Circuit | 8:01 |
| Number of Circuits | 1 |
| Crosstalk | -85dB @ 1MHz |
| Channel-to-Channel Matching (ΔRon) | 3.5Ohms |
| Charge Injection | 0.4pC |
| Product Overview | IC MUX 8:1 200OHM 16TSSOP |
| Operating Temperature Range | -40°C ~ 125°C(TA) |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Device Package | 16-TSSOP |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.
In Stock: 699
MOQ:100
SPQ:1
| Quantity | Unit Price | |
|---|---|---|
| 100 - 999 | $6.33 | |
| 1,000 - 4,999 | $6.302 | |
| 5,000 - 9,999 | $6.293 | |
| 10,000 - 49,999 | $6.285 | |
| 50,000 - | $6.275 | |
| - | - | |
| - | - | |
| - | - | |



