ADF4106BCPZ-R7
ANALOG DEVICES
RoHS Status:RoHS
Stock Type:Quality-guaranteed
CoreStaff Part Number:st67912396
Date Code:16+
Images are for reference only.
Please see Product Specifications
for details.
Documents
Product Specifications
| Category | Integrated circuits/ICs Clock PLL Frequency synthesizer |
| Manufacturer | ANALOG DEVICES |
| Type | Clock/Frequency Synthesizer (RF) |
| Voltage - Supply | 2.7V ~ 3.3V |
| Ratio - Input:Output | 2:01 |
| Input | CMOS/TTL |
| Differential - Input:Output | Yes/No |
| Output | Clock |
| Frequency - Max | 6GHz |
| Number of Circuits | 1 |
| PLL | Yes |
| Divider/Multiplier | Yes/No |
| Product Overview | IC CLK/FREQ SYNTH 20LFCSP |
| Operating Temperature Range | -40°C ~ 85°C |
| Applications | EP |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Device Package | 20-LFCSP(4x4) |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.
In Stock: 1,500
MOQ:500
SPQ:1
| Quantity | Unit Price | |
|---|---|---|
| 500 - 4,999 | $4.981 | |
| 5,000 - | $4.971 | |
| - | - | |
| - | - | |
| - | - | |
| - | - | |
| - | - | |
| - | - | |



