ADE7758ARWZRL
ANALOG DEVICES
RoHS Status:RoHS
Stock Type:Quality-guaranteed
CoreStaff Part Number:st67912372
Date Code:24+
Images are for reference only.
Please see Product Specifications
for details.
Documents
Product Specifications
| Case/Package | SOIC |
| Contact Plating | Tin |
| Height | 2.65 mm |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 2 years ago) |
| Manufacturer Lifecycle Status | PRODUCTION (Last Updated: 2 years ago) |
| Max Junction Temperature (Tj) | 150 °C |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Max Supply Voltage | 5.25 V |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Min Supply Voltage | 4.75 V |
| Mount | Surface Mount |
| Nominal Supply Current | 5.5 mA |
| Number of Channels | 1 |
| Number of Pins | 24 |
| Operating Supply Current | 14 mA |
| Power Consumption | 70 mW |
| Radiation Hardening | No |
| Schedule B | 8542390000, 8542390000|8542390000|8542390000|8542390000|8542390000 |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.
In Stock: 4,567
MOQ:100
SPQ:1
| Quantity | Unit Price | |
|---|---|---|
| 100 - 999 | $21.84 | |
| 1,000 - 4,999 | $21.812 | |
| 5,000 - | $21.79 | |
| - | - | |
| - | - | |
| - | - | |
| - | - | |
| - | - | |



