ADA4528-1ARMZ-R7
ANALOG DEVICES
RoHS Status:RoHS
Stock Type:Quality-guaranteed
CoreStaff Part Number:st67912062
Date Code:22+
Documents
Product Specifications
| Category | Integrated circuits/ICs Linear amps/operational amps/buffer amps |
| Manufacturer | ANALOG DEVICES |
| Amplifier Type | Zero Drift |
| Output Type | Rail-to-Rail |
| Voltage - Input Offset | 0.3 μV |
| Voltage - Supply Span (Max) | 5.5 V |
| Voltage - Supply Span (Min) | 2.2 V |
| Current - Input Bias | 90 pA |
| Current - Output / Channel | 40 mA |
| Current - Supply | 1.5 mA |
| Gain Bandwidth Product | 4 MHz |
| Number of Circuits | 1 |
| Slew Rate | 0.5 V/μs |
| Operating Temperature Range | -40°C ~ +125°C |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Device Package | 8-MSOP |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.
In Stock: 622
MOQ:500
SPQ:1
| Quantity | Unit Price | |
|---|---|---|
| 500 - 4,999 | $4.981 | |
| 5,000 - | $4.971 | |
| - | - | |
| - | - | |
| - | - | |
| - | - | |
| - | - | |
| - | - | |




