AD8597ARZ
ANALOG DEVICES
RoHS Status:RoHS
Stock Type:Quality-guaranteed
CoreStaff Part Number:st67911491
Date Code:22+
Documents
Product Specifications
| Category | Integrated circuits/ICs Linear amps/operational amps/buffer amps |
| Manufacturer | ANALOG DEVICES |
| Amplifier Type | General Purpose |
| Voltage - Input Offset | 10 μV |
| Voltage - Supply Span (Max) | 36 V |
| Voltage - Supply Span (Min) | 9 V |
| Current - Input Bias | 25 nA |
| Current - Output / Channel | 52 mA |
| Current - Supply | 5 mA |
| Gain Bandwidth Product | 10 MHz |
| Number of Circuits | 1 |
| Slew Rate | 16 V/μs |
| Operating Temperature Range | -40°C ~ +125°C |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Device Package | 8-SOIC |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.
In Stock: 2,000
MOQ:100
SPQ:1
| Quantity | Unit Price | |
|---|---|---|
| 100 - 999 | $7.224 | |
| 1,000 - 4,999 | $7.196 | |
| 5,000 - 9,999 | $7.187 | |
| 10,000 - 49,999 | $7.179 | |
| 50,000 - | $7.169 | |
| - | - | |
| - | - | |
| - | - | |




