AD8417BRMZ-RL
ANALOG DEVICES
RoHS Status:RoHS
Stock Type:Quality-guaranteed
CoreStaff Part Number:st67911324
Date Code:21+
Images are for reference only.
Please see Product Specifications
for details.
Documents
Product Specifications
| -3db Bandwidth | 250 kHz |
| Common Mode Rejection Ratio | 100 dB |
| Contact Plating | Tin |
| Input Bias Current | 130 µA |
| Input Capacitance | 2 pF |
| Input Offset Voltage (Vos) | 200 µV |
| Lead Free | Contains Lead |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 2 years ago) |
| Manufacturer Lifecycle Status | PRODUCTION (Last Updated: 2 years ago) |
| Max Dual Supply Voltage | 2.75 V |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Max Supply Voltage | 5.5 V |
| Min Dual Supply Voltage | 1.35 V |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Min Supply Voltage | 2.7 V |
| Mount | Surface Mount |
| Number of Circuits | 1 |
| Number of Pins | 8 |
| Operating Supply Current | 4.1 mA |
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Power Supply Rejection Ratio (PSRR) | -2 dB |
| Schedule B | 8542330000, 8542330000|8542330000|8542330000|8542330000|8542330000|8542330000|8542330000|8542330000|8542330000|8542330000|8542330000|8542330000|8542330000|8542330000|8542330000|8542330000|8542330000|8542330000|8542330000|8542330000|8542330000|8542330000|8542330000|85 |
| Slew Rate | 1 V/µs |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.
In Stock: 8,813
MOQ:500
SPQ:1
| Quantity | Unit Price | |
|---|---|---|
| 500 - 4,999 | $4.981 | |
| 5,000 - | $4.971 | |
| - | - | |
| - | - | |
| - | - | |
| - | - | |
| - | - | |
| - | - | |



