AD8363ACPZ-R7
ANALOG DEVICES
RoHS Status:RoHS
Stock Type:Quality-guaranteed
CoreStaff Part Number:st67911296
Date Code:22+
Images are for reference only.
Please see Product Specifications
for details.
Documents
Product Specifications
| Case/Package | LFCSP EP |
| Height | 830 µm |
| Lead Free | Contains Lead |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 2 years ago) |
| Manufacturer Lifecycle Status | PRODUCTION (Last Updated: 2 years ago) |
| Max Frequency | 6 GHz |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Max Supply Voltage | 5.5 V |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Min Supply Voltage | 4.5 V |
| Mount | Surface Mount |
| Nominal Supply Current | 60 mA |
| Number of Pins | 16 |
| Operating Supply Current | 60 mA |
| Radiation Hardening | No |
| REACH SVHC | No |
| Response Time | 3 µs |
| Schedule B | 8542390000, 8542390000|8542390000, 8542390000|8542390000|8542390000, 8542390000|8542390000|8542390000|8542390000 |
| Width | 4 mm |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.
In Stock: 3,680
MOQ:100
SPQ:1
| Quantity | Unit Price | |
|---|---|---|
| 100 - 999 | $19.746 | |
| 1,000 - 4,999 | $19.718 | |
| 5,000 - | $19.695 | |
| - | - | |
| - | - | |
| - | - | |
| - | - | |
| - | - | |



