AD8230YRZ
ANALOG DEVICES
RoHS Status:RoHS
Stock Type:Quality-guaranteed
CoreStaff Part Number:st67911173
Date Code:20+
Documents
Product Specifications
| Category | Integrated circuits/ICs Linear amps/operational amps/buffer amps |
| Manufacturer | ANALOG DEVICES |
| Amplifier Type | Zero Drift |
| Output Type | Rail-to-Rail |
| Voltage - Input Offset | 20 μV |
| Voltage - Supply Span (Max) | 16 V |
| Voltage - Supply Span (Min) | 8 V |
| Current - Input Bias | 150 pA |
| Current - Output / Channel | 15 mA |
| Current - Supply | 3.2 mA |
| Number of Circuits | 1 |
| Slew Rate | 2 V/μs |
| Operating Temperature Range | -40°C ~ +125°C |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Device Package | 8-SOIC |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.
In Stock: 20
MOQ:20
SPQ:1
| Quantity | Unit Price | |
|---|---|---|
| 20 - 199 | $19.003 | |
| 200 - 999 | $18.91 | |
| 1,000 - 1,999 | $18.835 | |
| 2,000 - 9,999 | $18.779 | |
| 10,000 - 19,999 | $18.751 | |
| 20,000 - | $18.729 | |
| - | - | |
| - | - | |




