AD8185ARUZ
ANALOG DEVICES
RoHS Status:RoHS
Stock Type:Quality-guaranteed
CoreStaff Part Number:st67911065
Date Code:09+
Images are for reference only.
Please see Product Specifications
for details.
Documents
Product Specifications
| -3db Bandwidth | 320 MHz |
| Bandwidth | 320 MHz |
| Case/Package | TSSOP |
| Dual Supply Voltage | 5 V |
| Height | 1.1 mm |
| Interface | Parallel |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 2 years ago) |
| Logic Function | Multiplexer |
| Manufacturer Lifecycle Status | PRODUCTION (Last Updated: 2 years ago) |
| Max Dual Supply Voltage | 5.5 V |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Max Power Dissipation | 300 mW |
| Min Dual Supply Voltage | 4.5 V |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Channels | 3 |
| Number of Circuits | 3 |
| Number of Inputs | 6 |
| Number of Outputs | 3 |
| Number of Pins | 24 |
| Operating Supply Voltage | 5 V |
| Packaging | Bulk |
| Power Dissipation | 300 mW |
| Radiation Hardening | No |
| Schedule B | 8542390000, 8542390000|8542390000|8542390000|8542390000|8542390000|8542390000|8542390000|8542390000|8542390000|8542390000|8542390000|8542390000|8542390000|8542390000|8542390000|8542390000|8542390000|8542390000|8542390000|8542390000|8542390000|8542390000|8542390000|85 |
| Supply Type | Dual |
| Throw Configuration | DPST |
| Turn-Off Delay Time | 45 ns |
| Turn-On Delay Time | 20 ns |
| Width | 4.5 mm |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.
In Stock: 1,958
MOQ:200
SPQ:1
| Quantity | Unit Price | |
|---|---|---|
| 200 - 1,999 | $9.411 | |
| 2,000 - | $9.385 | |
| - | - | |
| - | - | |
| - | - | |
| - | - | |
| - | - | |
| - | - | |



