AD623ANZ
ANALOG DEVICES
RoHS Status:RoHS
Stock Type:Quality-guaranteed
CoreStaff Part Number:st67910281
Date Code:25+
Documents
Product Specifications
| Category | Integrated circuits/ICs Linear amps/operational amps/buffer amps |
| Manufacturer | ANALOG DEVICES |
| Amplifier Type | Instrumentation |
| Output Type | Rail-to-Rail |
| Voltage - Input Offset | 25 μV |
| Voltage - Supply Span (Max) | 12 V |
| Voltage - Supply Span (Min) | 2.7 V |
| Current - Input Bias | 17 nA |
| Current - Supply | 375 μA |
| Number of Circuits | 1 |
| Slew Rate | 0.3 V/μs |
| Operating Temperature Range | -40°C ~ +85°C |
| Mounting Type | Through Hole |
| Device Package | 8-DIP(0.300"/7.62mm) |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.
In Stock: 1,000
MOQ:100
SPQ:1
| Quantity | Unit Price | |
|---|---|---|
| 100 - 999 | $13.088 | |
| 1,000 - 4,999 | $13.06 | |
| 5,000 - | $13.038 | |
| - | - | |
| - | - | |
| - | - | |
| - | - | |
| - | - | |




