450BXW68MEFR18X25
RUBYCON
RoHS Status:RoHS
Stock Type:Quality-guaranteed
CoreStaff Part Number:st67908741
Date Code:25+
Documents
Product Specifications
| Capacitance | 68 µF |
| Case/Package | Radial |
| Diameter | 18 mm |
| Height | 25 mm |
| Height - Seated (Max) | 27.0002 mm |
| Lead Pitch | 7.493 mm |
| Life (Hours) | 12000 hours |
| Max Operating Temperature | 105 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Mount | Through Hole |
| Polarity | Polar |
| REACH SVHC | Unknown |
| Ripple Current | 610 mA |
| Schedule B | 8532220020 |
| Tolerance | 20 % |
| Voltage Rating | 450 V |
| Voltage Rating (DC) | 450 V |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.
In Stock: 783
MOQ:783
SPQ:1
| Quantity | Unit Price | |
|---|---|---|
| 783 - 7,829 | $1.83 | |
| 7,830 - | $1.824 | |
| - | - | |
| - | - | |
| - | - | |
| - | - | |
| - | - | |
| - | - | |




