2SK3074(TE12L,F)
TOSHIBA
RoHS Status:RoHS
Stock Type:Quality-guaranteed
CoreStaff Part Number:st67908546
Date Code:21+
Documents
Product Specifications
| Case/Package | SC |
| Contact Plating | Copper, Silver, Tin |
| Continuous Drain Current (ID) | 1 A |
| Current Rating | 1 A |
| Drain to Source Voltage (Vdss) | 30 V |
| Element Configuration | Single |
| Frequency | 520 MHz |
| Gain | 14.9 dB |
| Gate to Source Voltage (Vgs) | 25 V |
| Height | 1.6 mm |
| Max Operating Temperature | 150 °C |
| Max Output Power | 630 mW |
| Max Power Dissipation | 3 W |
| Min Operating Temperature | -45 °C |
| Mount | Surface Mount |
| Number of Elements | 1 |
| Number of Pins | 3 |
| Output Power | 630 mW |
| Packaging | Cut Tape (CT) |
| Test Current | 50 mA |
| Test Voltage | 9.6 V |
| Voltage Rating | 30 V |
| Width | 2.5 mm |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.
In Stock: 4,200
MOQ:500
SPQ:1
| Quantity | Unit Price | |
|---|---|---|
| 500 - 4,999 | $2.91 | |
| 5,000 - | $2.90 | |
| - | - | |
| - | - | |
| - | - | |
| - | - | |
| - | - | |
| - | - | |




