2SC5084-O(TE85L,F)
TOSHIBA
RoHS Status:RoHS
Stock Type:Quality-guaranteed
CoreStaff Part Number:st67908205
Date Code:20+
Product Specifications
| Case/Package | SOT-23-3 |
| Collector Base Voltage (VCBO) | 20 V |
| Collector Emitter Breakdown Voltage | 12 V |
| Collector Emitter Voltage (VCEO) | 12 V |
| Element Configuration | Single |
| Emitter Base Voltage (VEBO) | 3 V |
| Gain | 11 dB |
| Gain Bandwidth Product | 7 GHz |
| hFE Min | 80 |
| Max Breakdown Voltage | 12 V |
| Max Collector Current | 80 mA |
| Max Power Dissipation | 150 mW |
| Mount | Surface Mount |
| Packaging | Digi-Reel® |
| Polarity | NPN |
| Transition Frequency | 7 GHz |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.
In Stock: 3,000
MOQ:1,000
SPQ:1
| Quantity | Unit Price | |
|---|---|---|
| 1,000 - 9,999 | $1.207 | |
| 10,000 - | $1.203 | |
| - | - | |
| - | - | |
| - | - | |
| - | - | |
| - | - | |
| - | - | |




